Teologia...


(uaktualniona 03.12.98)

Moja własna twórczość:

Zastanawiam się, czy komuś do czegoś mogłoby się przydać umieszczenie na tej stronie moich tekstów teologicznych. Jeśli uważasz, że tak, napisz do mnie. Dwa najciekawsze, które dotąd "popełniłem" to: Wolontariat katolicki - czy osobna duchowość? oraz Mistyka św. Antoniego z Padwy. Być może zainteresuje Cię również moja magisterka - Elementy duchowości św. Jana od Krzyża w psychologii rozwojowej Kazimierza Dąbrowskiego. Jeśli chcesz zobaczyć któryś z tych tekstów, napisz do mnie. Na tej stronie zamieszczam dwie rzeczy: ciekawy artykuł Karla Keatinga (w moim tłumaczeniu) na temat "Katolicy a fundamentaliści" oraz coś jakby żart teologiczny - arkusz kalkulacyjny w służbie teologii.

Linki:

Polskie

Istnieje sporo ciekawych zbiorów teologicznych na internecie. Większość z nich jest w języku angielskim, ale jest też sporo polskich, które można odszukać poprzez:

Serwer "Mateusza".

Na tym serwerze znajdują się zarówno teksty, audio (mp3/ra), jak i katalog "Polskie strony" - podzielone na kategorie strony o charakterze chrześcijańskim.

Polski katalog stron chrześcijańskich ks. Mroza

Prawdopodobnie najpełniejszy katalog polskojęzycznych stron internetowych o charakterze chrześcijańskim.

Opoka

Powstający oficjalny serwer Kościoła Katolickiego w Polsce. Tu będą zarówno teksty, audio i inne multimedia, jak i największa internetowa baza danych dotycząca Kościoła w Polsce. Przewidywany termin otwarcia stron www - luty '99.

Angielskie

Z ciekawszych anglojęzycznych polecam:

EWTN ("Mother Angelica Network")

To jest serwer sieci mediów o nastawieniu "konserwatywno-katolickim". Posiada wspaniałą bibliotekę, m.in. dokumenty wszystkich soborów, Summę Tomasza z Akwinu itp.

RC-net

Głównie odsyłacze ("linki") do innych miejsc, dobry punkt startowy.

Trinity Broadcasting Network

To, podobnie jak EWTN serwer sieci radiowo-telewizyjnej, m.in. przez cały czas nadawany jest program w "Real-Video".

Bollandyści

Adres Towarzystwa Bollandystów - zajmujących się od XVII wieku badaniem hagiografii i zbieraniem dokumentów związanych z życiem świętych.

Strony Christlife

Prowadzone przez znanego wielu osobom w Polsce Dave'a Nodara, lidera wspólnot charyzmatycznych.

Peter's Net

Katolicka "wyszukiwarka" - posiada zindeksowane większość sensownych tekstów katolickich na sieci. Świetne miejsce, jeśli szukasz jakiegoś konkretnego dokumentu lub też interesuje cię "co Kościół mówi na ten temat".
------------------------